Reference

Zobrazit všechny reference

PROJEKT

DOC ALLIANCE

DOC ALLIANCE je sdružení 7 evropských festivalů dokumentárních filmů, které na principu Video on Demand nabízí na portálech dafilms.com a dafilms.cz přístup k stovkám dokumentárních a experimentálních filmů pro diváky i filmové profesionály v celé Evropě.

Pro DOC ALLIANCE jsme poskytovali konzultace k online strategii týkající se uvedených portálů. Dále jsme prováděli audit webu z pohledu uživatelské použitelnosti, SEO a konverzní architektury a výsledná doporučení realizovali ve spolupráci s webmasterem klienta. Během tříměsíční spolupráce se podařilo dosáhnout nárůstu počtu návštěvníků z vyhledávačů o 35 %. Změnami v oblasti zpětných odkazů se zvýšily ukazatele Pagerank a Srank české mutace webu z hodnoty 0 na hodnotu 4 během pouhých 6 měsíců .

VÝSLEDKY
Cíl
UX, konverze zlepšení parametrů
Pagerank, Srank nárůst o 4 body
Návštěvnost SEO nárůst o 35%

Detail

Nejprve jsme se zaměřili na správné použití jednotlivých domén a jejich měření v Google Analytics. Web jsme podrobili důkladné analýze z pohledu konverzního procesu, nastavení SEO, použitelnosti a grafiky. Vedle standardních kroků pro zlepšení SEO ve zdrojovém kódu (správné nastavení metadat, nadpisů apod.) jsme navrhli nová pravidla pro tvorbu zpětných odkazů. Jejich tvorbu jsme 3 měsíce realizovali a následně klienta v této oblasti vyškolili. Kromě zvýšení návštěvnosti webu jsme připravili koncepci pro vedení profilu a PPC kampaně na Facebooku s cílem zvýšení příznivců a uživatelů portálu. Navrhli jsme a realizovali remarketingovou kampaň v systému Google Adwords.

 • Audit webu a doporučení pro zvýšení jeho obchodního výkonu
  Audit webu a doporučení pro zvýšení jeho obchodního výkonu
  Audit webu a doporučení pro zvýšení jeho obchodního výkonu
 • Optimalizace vyhledávačů Seznam a Google
  Optimalizace vyhledávačů Seznam a Google
  Optimalizace vyhledávačů Seznam a Google
 • Budování zpětných odkazů
  Budování zpětných odkazů
  Budování zpětných odkazů
 • Web analytika
  Web analytika
  Web analytika
 • Remarketingová kampaň v síti Google
  Remarketingová kampaň v síti Google
  Remarketingová kampaň v síti Google