Reference

Zobrazit všechny reference

PROJEKT

Cambridge-diet.cz

Pro společnost Cambridge Weight Plan, která nabízí bezpečné hubnutí bez jojo efektu s podporou certifikovaných poradců, jsme připravili výkonnostní kampaně ve vyhledávání podpořené retargetingem. Cílem kampaní je získání nových účastníků redukčních programů CWP.

Za prvních 7 měsíců trvání kampaní, cílených na úzké publikum v Praze a Středních Čechách, se nám podařilo získat téměř 700 nových poptávek po redukčních programech, jejichž cena se pohybuje řádově až v tisícovkách korun. Průměrná cena za jednu poptávku činila přibližně 300 Kč v rámci mediálního spendu.

VÝSLEDKY
Cíl
Nové poptávky 690
Průměrná cena poptávky 300 Kč
Průměrné CTR vyhledávání 6,50 %
Průměrné CTR display 0,33 %
Počet zobrazení 1,6 mil.

Detail

Primární konverzí je odeslání poptávkového formuláře. V průměru jsme registrovali 40 odeslaných formulářů měsíčně. Protože lze poradce kontaktovat i prostřednictvím emailu, jako sekundární konverzi jsme nastavili měření počtu prokliků na emaily jednotlivých poradkyň. Průměrně jsme naměřili okolo 60 prokliků měsíčně.

V kampani jsme využili PPC reklamu v systémech Sklik a Adwords, podpořenou nasazením retargetingových kódů pro sběr publik na web CWP. Tato publika jsme následně rozsegmentovali a využili pro retargeting prostřednictvím textových a bannerových inzerátů.

Díky strukturalizaci dosahují některé z kampaní ve vyhledávání průměrného CTR až 37,30 %. Konverzní poměr činí v průměru 2 % s rostoucí tendencí.

V následujícím období se chystáme kampaně díky jejich úspěšnosti rozšířit i o další regiony a zároveň posílit povědomí o značce spuštěním videokampaní na YouTube a na Facebooku.

 • Bannerový remarketing
  Bannerový remarketing
  Bannerový remarketing
 • Vyhledávání v Seznamu
  Vyhledávání v Seznamu
  Vyhledávání v Seznamu
 • Vyhledávání v Googlu
  Vyhledávání v Googlu
  Vyhledávání v Googlu
 • Příklady kreativ bannerů pro retargeting (dodané klientem)
  Příklady kreativ bannerů pro retargeting (dodané klientem)
  Příklady kreativ bannerů pro retargeting (dodané klientem)