Reference

Zobrazit všechny reference

PROJEKT

ALTUS

Společnost Altus dodává podnikové informační systémy a s bází 2000 instalovaných řešení patří mezi největší dodavatele v ČR. Pro Altus zajišťujeme B2B online marketing v celé šíři. Klient se před zahájením spolupráce potýkal s malou relevancí poptávek a nízkým konverzním potenciálem webu. Jeho PPC kampaně nebyly vhodně strukturované a cílené a nedosahovaly požadovaného výkonu. Klient neinvestoval do podpory značky.

V prvním kroku jsme provedli částečný redesign webu s cílem jej zpřehlednit, vyzdvihnout USP klienta, zvýšit důvěryhodnost a zjednodušit odeslání poptávky. Dále jsme připravili kompletně nové PPC kampaně, navrhli a spustili displejovou a remarketingovou kampaň a zajistili průběžnou optimalizaci.

Výsledkem byl meziroční nárůst poptávek o 67 %. Zvýšila se jejich relevance, konverzní poměr webu se zvýšil trojnásobně na 3 %, což je nadstandardní hodnota v odvětví. Současně klesly akviziční náklady na 1 poptávku o 25 %. Spolupráci jsme dále rozšířili o obsahovou strategii a další taktiky digitálního marketingu.

VÝSLEDKY
Cíl
Nárůst počtu poptávek o 67%
Zvýšení konverze webu o 220%
Náklady na 1 poptávku pokles o 25%

Detail

Nejdříve jsme se seznámili s oborem klienta, motivací a rozhodovacím procesem cílové skupiny. Následně jsme určili strategii pro online marketing a vybrali vhodné nástroje a taktiky. V komunikaci jsme zdůraznili konkurenční výhody produktu a kvalitu prověřenou stovkami instalací. PPC kampaní jsme strukturovali jak podle aplikace produktu (skladové, účetní, mzdové systémy) tak dle oborového použití. Významně jsme zvýšili relevanci reklam a klíčových slov, rozšířili komunikaci o display kampaň a remarketing s pokročilým behaviorálním cílením. V optimalizaci jsme kladli důraz na vysoké ROI kampaně, tedy nízké akviziční náklady na 1 poptávku.

 • Návrh homepage a nových sekcí webu
  Návrh homepage a nových sekcí webu
  Návrh homepage a nových sekcí webu
 • Tvorba grafiky pro web
  Tvorba grafiky pro web
  Tvorba grafiky pro web
 • Analýza pro sloučení existujících webů
  Analýza pro sloučení existujících webů
  Analýza pro sloučení existujících webů
 • PPC kampaně ve vyhledávačích
  PPC kampaně ve vyhledávačích
  PPC kampaně ve vyhledávačích
 • Bannerová reklama
  Bannerová reklama
 • Remarketing
  Remarketing
 • Webová analytika a reporting
  Webová analytika a reporting
  Webová analytika a reporting